RETROSPECTIVE


14K

KALĖDINIS TINDIRINDIS 2

Trumpametražių kalėdinių animacinių filmų programa vaikams.

Vaikams skirtas trumpametražių animacinių filmų rinkinys, kuriame filmai apie žiemos džiaugsmus, nuotykius, pokštus, dainas. Tai Kalėdinė programa, primenanti šios nuostabios šventės dvasią ir nuotaiką.

Filmai: „Pirmas sniegas“, „Įniršis tundroje“, „Didžiausia šventė“, „Elnio Kalėdinė dainelė“, „Paukštelių abėcėlė“, „Morka paplūdimyje“, „Dėl sniego gniūžtės“, „Pingvinų Kalėdos“, „Lapino nuotykiai“, „Taškis ir Kleksis sniego pūgoje“.

15V

PASAKŲ PASAULIS 2

TRUMPAMETRAŽIAI ANIMACINIAI FILMAI VAIKAMS.

Geriausių trumpametražių animacinių filmų rinkinys vaikams, kuriame daug šviesių ir puikių bei pamokančių animacinių filmų, mažųjų pasakėlių. Tai įdomi ir margaspalvė gerosios animacijos puokštė.

Flilmai: „Nuostabios vabalų spalvos“, „Šikšnosparnio laikas“, „Žydrasis medus“, „Booba. Mansarda“, „Blogi žodžiai“, „Narve“, „Lilu“, „Mažasis koncertas“, „Apie Nosiuką“, „Laputė, kuri mokėjo groti smuiku“, „Kurmis ir sliekas“, „Nematomas dramblys“, „Septynios katės“.


16V

PASAKŲ PASAULIS 3

TRUMPAMETRAŽIAI ANIMACINIAI FILMAI VAIKAMS.

Dvylika filmų vaikams mylintiems pasakas ir pamokančias istorijas. Režisieriaus Eugenijaus Nadtočėj filmas „Apie jautį“ - tai baltarusių liaudies pasaka apie du sūnus, iš kurių vienas nusprendė tapti kalviu, o kitas - vagimi. Režisierius Sergejus Romaškin filme „Patarėjai“- rytų šalių pasaka apie berniuką, senelį, asiliuką ir patarėjus, kurių patarimai priveda iki kuriozų. Režisierius Benoit Chieux filme „Tigrai ant vienos virvelės“ pasakoja apie išmanų vaiką,kuris sugebėjo suverti tigrus ant vienos virvelės. Režisierė Tania Kuznecova filme „Pasivaikščiojimas“ pasakoja apie princesės ir dviejų riterių susitikimą, kovas ir meilę. Režisierė Arta Ajeti filme „Dezzie ir stebuklingi dažai“ pasakoja apie mergaitę, kurios nupieštas pasaulis drobėje atgyja. Režisierės Camille Muller filmas „Drakonas ir muzika“ pasakoja apie mažos mergaitės, drakono, karaliaus ir visos kariaunos muzikinius nuotykius.

Filmai: „SVETIMAS TARP AISBERGŲ“, „DRAKONAS IR MUZIKA“, „KAIP GYVENA KAČIUKAI“, „APIE JAUTĮ“, „PUDELIS“, „PASIVAIKŠČIOJIMAS“, „AŠ NORIU TO“, „KVĖPUOKITE“, „36 RAKTAI“, „DEZZIE IR STEBUKLINGI DAŽAI“, „PATARĖJAI“, „TIGRAI ANT VIENOS VIRVELĖS“.

17V

ISTORIJOS MAŽYLIAMS 2

TRUMPAMETRAŽIAI ANIMACINIAI FILMAI VAIKAMS.

Dvylika šiltų ir nuotaikingų filmų patiems mažiausiems . Dmitrijaus Vysockio filme „Pik - pik - pik“ miško gyventojai susivienija prieš medkirtį, kad apgintų medį. Anastasija Sokolova filme „Žirafa“ pasakojama apie mažą asiliuką ir didelę jo meilę žirafai. Dinko Kumanovič filmas „Saldūs sapnai“ apie linksmus voveraičių nuotykius su riešutukais. Katios Filipovos filmas „Paukštelis“ pasakoja apie begemoto ir mažo paukštelio draugystę ir gražius darbus. Svetlanos Andrianovos filmas „Maža žvaigždutė“ - tai istorija apie žvaigždutės nuotykius Naujųjų metų naktį. Režisierių Jelizavetos ir Polinos Manochinų filmas „Sniego kiškučiai“ pasakoja apie tai, kaip Kalėdų naktį susidraugavo vilkas su kiškučiais.

Filmai: „PIK-PIK-PIK“, „ŽIRAFA“, „SALDŪS SAPNAI“, „VILKAS IR MAŽOJI PELĖDA“, „KAPITONO SŪNUS“, „PASLĖPTAS TALENTAS“, „APIE TUOPĄ“, „MAŽA ŽVAIGŽDUTĖ“, „RAUDONA SILKĖ“, „PAUKŠTELIS“, „SKRAIDANTIS BERNIUKAS“, „SNIEGO KIŠKUČIAI“.

18TK

SIURREALISTINIS PASAULIS 2

TRUMPAMETRAŽIAI ANIMACINIAI FILMAI.

Puiki animacinių filmų programa, kurios filmus vienija žmogaus gyvenimo ir siurrealistinio pasaulio temos.

Filmai: „Dingusi galva“, „Noevus “, „Miško karalius“, „Kalėdinė baladė“, „Tolumoje“, „Nėra kelio žuviai“, „Po obelimi“, „Akloji Vaiša“.

19TK

SIURREALISTINIS PASAULIS 3

TRUMPAMETRAŽIAI ANIMACINIAI FILMAI.

Estų režisieriaus Priit Tenderio filmo „Nasąmoningas namas“ veikėjas kaminkrėtys siurrealistiniame name sutinka liepsnojančią moterį. Lenkų režisierius Wojciech Sobczyk filme „Vasara 2014“ žiaurumo šaknų ieško keliaudamas per mūšio laukus nuo tolimos žmonijos praeities iki šių dienų, o nesibaigiančioje vaizdų panoramoje žūstančių kūnai virsta laiko dulkėmis. Kroatai Zlatko Bourek ir Pavao Štalter filme „Vienos kraujas“ visiems puikiai žinomo valso ritmu pasakoja apie holokaustą ir kraupias žmonijos beprotystes. Devyni filmai, kuriuose atsiskleidžia įvairūs aštrūs pasaulio kampai.

Filmai: „NESĄMONINGAS NAMAS“, „KAROTROPAS“, „RAKTAS“,„ČIOBANAS“, „ŽYDROSIOS AKYS“, „PRIEPLAUKOS PASAKA“, „LIGOTO PASTATO SINDROMAS“, „ZIMBO“, „VIENOS KRAUJAS“, „VASARA 2014“.

20TK

JUOKO VITAMINAI 1

TRUMPAMETRAŽIAI ANIMACINIAI FILMAI.

Juokas – dalykas rimtas. Šioje programoje pamatysime ne tik juokingų, bet ir susimąstyti verčiančių filmų su juoku pro ašaras.

Filmai: „Suoliukai Nr. 0458“, „Bingo!“, „Švarkas pilnas plunksnų“, „Vienas, du, trys“, „Panika“, „Paradas“, „Pitonas ir sargas“, „Kraštas“, „Šeimininkas“, Tik-Tak“.

21TK

JUOKO VITAMINAI 2

TRUMPAMETRAŽIAI ANIMACINIAI FILMAI.

Juokas dalykas rimtas. Vienuolika filmų su skirtinga juoko doze. Jossie Malis filme „Bendito mašina V“ ateivių stebėtojas savo kailiu patiria visus planetos karus. Režisieriaus Sergey Gordeev filme „Kaulų kelionė“ giltinė nusprendžia išeiti atostogų. Mike Smith filmas „Užrakintas“ pasakoja apie namuose užrakintą šunį ir nevykėlį šeimininką. Baškirų režisierius Rim Šarafutdinov filmas „Linkime sėkmės - Nei žvyno, nei uodegos“ pasakoja juokingus trijų medžiotojų nuotykius. Vasil Bedošvili filme „Višta“ pasakoja vienos kvailos įsimylėjusios vištos kančias ir svajones, o Leonido Šmelkovo filme „Labai vienišas gaidys“ gaidys tampydamas už virvelės bando pakeisti ne tik savo šeimininką bet ir pasaulį.

Filmai: „LAIŠKAI“, „VIŠTA“, „BENDITO MAŠINA“, „UŽRAKINTAS“, „BĖGIMAS ŠUOLIAIS“, „UŽBLOKUOTI IR SUKRAUTI“, „SEPTINTASIS DANGUS“, „KAULŲ KELIONĖ“, „LINKIME SĖKMĖS - NEI ŽVYNO NEI UODEGOS“, „LABAI VIENIŠAS GAIDYS“, „PURVINAS PAUKŠTIS REDUX“.

22TK

VAIZDŲ MUZIKA 2

TRUMPAMETRAŽIAI ANIMACINIAI FILMAI.

Vaizdai „skamba“ tarsi muzika, o muzika mus užburia savo „vaizdais“. Šioje programoje rodomi muzikiniai filmai, filmai, kurių vienas iš pagrindinių kompozicijos elementų yra „stipri“ muzika, filmai, kurių vaizdai pavergia mus savo muzikalumu, o taip pat ir muzikiniai vaizdo klipai, kurie sukurti įvairių grupių dainoms.

Filmai: „Švelnios pelėdos“, „Tarp juodų bangų“, „Džiazo orgija“, „Audros centras“, „Tanzonk“, „Lakštingala ir rožė“, „Sati paradas“, „Taip arti“, „Tai pasiliks su jumis“, Cocoon „Aš negaliu laukti“", „Sidabras“, „Romantinė baladė“, „Rūpinimasis laukiniais“, „El Toto kavinė „Imbierinis alus““.

23TK

VAIZDŲ MUZIKA 3

TRUMPAMETRAŽIAI ANIMACINIAI FILMAI.

Šios programos visų trylikos filmų muzika ir vaizdai dera visumoje. Mauro Carraro filme „Rytinė serenada“ iš jūros išnėręs paslaptingas muzikantas pažadina ne tik žmones ir gyvūnus, bet ir juodąją saulę. Sandro Joyeux filmo „Elmando“ afrikietiški ritmai ir ekspresionistiniai vaizdai sujungti į šokančių spalvų pasakojimą, kurio istorija paremta tikru nutikimu. A. Hykade filmo „Nuosava visata“ apskritagalvis personažas kviečia susikoncentruoti ir pažinti visatos paslaptis, panerdamas į meditacijos mandalas. Animacinio kino klasiko lenkų režisieriaus Witold Giersz filme „Signum“ animacijos pagalba atgyja priešistorinių žmonių piešiniai ant uolų ir akmenų, papasakoja dramatiškus įvykius. Šis filmas apkeliavo daugiau nei 80 festivalių. Garsiojo Theodore Ushev filmas „Sonambulo“ savo ritminėmis kompozicijomis ir bulgarų melodijomis žiūrovą tiesiog užhipnotizuoja.

Filmai: „LUNATIKAS“, „H IEŠKO F“, „PALAUKITE GEGUŽĖS“, „ŽEMĖS“, „RYTINĖ SERENADA“, „SKRUZDĖS DAINA“, „ŠVIESIAI MĖLYNAS DANGUS“, „NEBAIGTA GAMYBA“, „ELMANDO“, „ŠIS PASAULIS“, „NUOSAVA VISATA“, „RIMTAI MIRTINA TYLA“, „ŽENKLAI“.