COMPETITION


01lt

LITHUANIAN HARD NUTS - 2019

COMPETITION PROGRAM OF LITHUANIAN ANIMATION FILMS

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Vilniaus g. 41

2019 m. lapkričio mėn. 29 d. 18 val.

Įėjimas laisvas

Lietuvių animacijos kūrėjai pateikia savo naujausių darbų rinkinį. Filmas „Morsė. Raudonkepuraitė“ skirta mažiausiems žiūrovams ir pasakoja jūrų kiaulytės Morsės istoriją. Ji pabėgo iš zoologijos sodo. Morsė stipriai pakeičia vienos paprastos šeimos istoriją netikėtai apsilankiusi jų namuose. Mažoji jūrų kiaulytė su naujaisiais draugais nusprendžia pastatyti vaidinimą apie Raudonkepuraitę. „Būkite geresnės kiaulės“ – trumpa animacinė istorija apie tris kiaules, turinčias nuosavą restoraną, ir vilką, dirbantį sveikatos inspektoriumi. Pasakojimas yra įkvėptas senos pasakos apie tris paršiukus ir didelį blogą vilką. „Bitės“ – ekologinę temą gvildenantis filmas apie bites, pesticidų naudojimą daržuose ir begalinius išmetamo maisto kiekius. „Gaidelis ir vištelė“ – populiarios lietuvių liaudies pasakos apie gaidelį ir vištelę linksma versija. Filme „Senelis“ autorė daugiausia dėmesio skiria tokioms temoms kaip susvetimėjimas, egzistencinis nereikalingumas ir vienatvė. Pagrindinis veikėjas – jaunas berniukas išgyvena emociškai labai sunkų gyvenimo periodą po to, kai jo senelio buvo paprašyta palikti namus. Per tris vyrų kartas: senelį, tėvą ir sūnų, mes galime aiškiai pamatyti santykių raidą, susvetimėjimą, atstūmimą, sielvartą ir skausmą. Filmas „Širdis“ – pasakojimas apie sudaužytą širdį ir naują viltį. „Miškas. Palmių aliejus“ – pasakojimas apie palmių aliejų ir Indonezijos miškų naikinimą. „Kad turėtume palmių aliejaus, kertami miškai.“ Filmas ekologijos tema ir apie beprasmiškai išmestą maistą. Filme „Vėjai“ sutramdytų vėjų miestu eina kuprius, kuris randa trimitą ir ima pūsti. „Kur“ – siurrealistinio vaizdo muzikinis klipas. „Vanduo“ – parodo kraštą, kuriame vanduo ypač Brangus, pasakoja apie žaliųjų pupelių auginimą Kenijoje. Ar ilgai dar pakaks vandens? Animacinio filmo „Tamsoje“ pagrindinis veikėjas In Yang yra simbolis, įgavęs į žmogų panašią formą. Jis palaiko planetoje harmoniją ir balansą. Jo kelionės tikslas nugalėti baugią nakties tamsą. Nukabinęs mėnulį nuo dangaus jis susiduria su drakonu, kuris simbolizuoja tamsos Dievą, ir atlieka mainus. Drakonas surijęs mėnulį išleidžia saulę į dangų ir pasislepia po planeta.

02TK

MEMORIES, DREAM, FATE - 2019

SHORT ANIMATED FILMS COMPETITION PROGRAM

Kino centras „Skalvija“, 2019 m. gruodžio mėn. 01 d. 16:30 val.

Programos filmai ieško atsakymų į pačius svarbiausius mūsų egzistencijos klausimus, apie atminimą mūsų ir mums brangių žmonių. Filmas „Atmintinas“ labai originaliai atskleidžia nykstančios atminties vaizdinius, parodydamas dailininko Luiso ir jo žmonos Mišelės mutuojantį pasaulį, kai visa aplinka ir žmonės praranda realistines formas ir paveikiami dezintegracijos. Šis filmas be daugelio kitų prizų buvo apdovanotas kaip geriausias Ansi festivalio trumpas filmas ir pateko į „Oskarų“ ilgąjį sąrašą. Filmas „Pamirštų sapnų muziejus“ kalba apie sapnų ir tikrovės santykį, apie praeities amžius ir ateities dalykus. Filmo „Pėdsakai“ akmens amžiaus herojai siekdami ant olos sienų nupiešti žvėris ir įamžinti medžioklės akimirkas, netikėtai sutinka olos liūtą. Komiškas filmas „Autobusas“ pasakoja apie kelionę iš stotelės A į stotelę B. Filmo „Veiksmai“ autoriai mums akivaizdžiai parodo, kaip skirtingai vyksta mūsų pasaulio veiksmai, kokiu greičiu auga medis, kaip bėga kurtas ar kitas veikėjas. Kiekvienas savo orbitoje ir su savu gyvenimo greičiu. „Rytas“ – tai savotiška kvėpavimo meditacija su linijine animacijos forma, kurią mes galime patirti kiekvieną rytą. Filmo „Per šiurkštumus į žvaigždes“ herojai yra vištos, gyvenančios keistame pasaulyje. Stebime kasdienį gyvenimą mažos viščiukų namų tvarkytojos, kuri blaškosi tarp savo darbo, vaikų ir senos motinos. Filmas „Pilis“ pasakoja apie pilies architektą ir apie jo siekius atrasti būdą „provincijos karo“ aukoms sumažinti, žmonijai išgelbėti. Filmas „Dante Beatričė“ atskleidžia garsiojo poeto pirmosios meilės ir gyvenimo detales. Filmas „ Smurtinė lygtis“ aiškinasi, kaip totalitarinė visuomenė verčia nevienodus dalykus tapti lygiais, ir teigia, kad nežinojimas sukelia baimę, o pavydas sukelia prievartą. Filmas „Trys seserys“ pasakoja trijų seserų meilės istorijas ir yra sukurtas remiantis Juodkalnijos legenda „Trijų seserų namai“.

03TK

THE OCEAN OF FEELINGS - 2019

SHORT ANIMATED FILMS COMPETITION PROGRAM

Kino centras „Skalvija“, 2019 m. lapkričio mėn. 30 d. 17 val.

Dešimties filmų programa „Jausmų vandenynas“ iš tiesų palies ne vieno žiūrovo širdį. Jautrūs filmai apie meilę, stiprius asmeninius sukrėtimus, gyvenimo patirtį ir gilią išmintį. Kiekvieno filmo laimėjimų sąrašas išties įspūdingas, prizai ir nominacijos iš pačių reikšmingiausių pasaulio festivalių, o filmai „Penkios minutės iki jūros“ ir „Dėdė Tomas, dienų apskaita“ puikuojasi „Oskaro“ 2020 metų ilgajame sąraše. Natalia Mirzoyan filmas „Penkios minutės iki jūros“ tai penkios minutės akvarelinės magijos apie gyvenimą ir mirtį, išaustos iš ilgų akimirkų. Stebime paplūdimio lankytojus, kurie skirtingai praleidžia savo penkias minutes. Mergaitei nekantriai belaukiančiai eilinio pasimaudymo tai tarsi visa amžinybė. Kita vertus, labai sena pora, moteris ir vyras bandantys pasiekti jūrą, jaučia, kad tai jiems yra labai sunku, dėl senatvės. Jiems jūrą pasiekti reikia ištisų penkių minučių. Reginos Pesoa filmas apie nuolankų Dėdę Tomą išaustas iš labai asmeniškų prisiminimų, tai yra tikras autorės pripažinimas, kad nereikia būti kuo nors, kad taptume išskirtiniais mūsų gyvenime. Leonido Šmelkovo filmas „Lola gyvoji bulvė“pasakoja apie mažąją Lolą, kurios šeima yra priversta visam laikui palikti savo seną namą, su kuriuo mergaitę daug kas sieja. Gyvenime taip atsitinka, kad ateina laikas atsisveikinti su tuo, ką tu labai myli. Lolai palengvėja, nes ji tampa vyresnė. Roberto Catani filmas „Visam gyvenimui“ tai kelionė atgal į atmintį, kurioje moteris ir vyras atranda svarbesnes savo meilės istorijos akimirkas. Jean-Claude Rozec filmas „Buožgalvis“ nuostabi ekskursija į keistos vaikystės ir draugystės pasaulį. Dinos Velikovskajos filmas „Saitai“ yra apie vaikų užaugimą, apie tėvų ir vaikų stiprius ryšius, apie tai, kad paliekant tėvų pasaulį, pastarajam kyla rimtas pavojus, apie tai, kad šis ryšys gali būti ir destruktyvus. Programoje taip pat galime bandyti atsakyti į klausimus, „Kiek sveria debesis?“ ir „Ar aš vilkas?“, tarsi spalvų karuselėje pasisukti „Aplink laiptus“, o „Vaikai“ leis mums atlikti savotiškus grupės dinamikos tyrimus, siekiant apibudinti save kaip lygų tarp lygių.

https://www.youtube.com/watch?v=QHwOw3XbJIo


04TK

TOLERANCE - YES, VIOLENCE - NO - 2019

COMPETITIVE ANIMATED FILMS PROGRAM ON TOLERANCE EDUCATION AND PREVENTION OF VIOLENCE

Lietuvos kinematografininkų sąjungos Kino salė, Vasario 16-osios g. 8 (durų kodas - 25).

Įėjimas laisvas

2019 m. lapkričio 25 d., 18 val.

Programa apjungia filmus, kurie nagrinėja tolerancijos ir nepakantumo smurtui temas. „Jūs per daug reaguojate“ yra rankomis piešta animacija, kuria bandoma užduoti klausimus apie moterų vietą šiuolaikinėje tikrovėje. Filmas (deja) yra įkvėptas kasdienio gyvenimo, visuomenės veikėjų ir žiniasklaidos pareiškimų. Filme „Stresas“ matome, kaip varginančioje aplinkoje vaikas žaidžia su peiliu. Filmas „San“ pasakoja apie kalnuose gyvenantį Appa ir jo Dukrą. Appa nori pamaitinti savo dukrą, bet ši stengiasi pabėgti nuo stalo. „Auksinė žuvis“ – tai pasakojimas apie ypatingus talentus turintį berniuką, apie tuos, kurie turi galią, ir gali praryti svajones, todėl visiems kitiems lemta tik tarnauti. Ar jis gali nepaklusti taisyklėms ir išlaisvinti žmones, ar jie vis tiek aklai paklus? Filme „Albino beždžionės protinis dantis“ Albino beždžionė turės susidurti su stambiu, kupinu ryžto, bet žaviu odontologu. Filmas „Valgyk“ – šiurpi mėsos pramonės realybė išprovokuota groteskiškame pasaulyje. Filmo „Purpurinis berniukas“ herojus Oskaras vieną dieną išgyvena nepaprastą, bet skausmingą nuotykį autoritariniame ir priespaudos pasaulyje. Ar jam pavyks atpažinti tapatybę, kurios jis taip trokšta? „Vienišas monstras žengia pas žmones“ – filmas apie vienišą monstrą, gyvenantį pasaulyje, kuriame knibžda gausybė įvairių siurrealistinių personažų, iš kurių kiekvienas užsiėmęs svarbia jam veikla. Prasminga ar beprasmiška. Tai jau ne klausimas.

05TK

HUMAN AND ECOLOGY - 2019

SPECIAL COMPETITION ANIMATION FILM PROGRAM OF ECOLOGY THEME

Lietuvos kinematografininkų sąjungos Kino salė, Vasario 16-osios g. 8 (durų kodas - 25).

Įėjimas laisvas

2019 m. lapkričio 28 d., 15 val.

06EX

FORMA-T, FIGŪRA-Z - 2019

COMPETITION PROGRAM OF EXPERIMENTAL ANIMATED FILMS

ŠMC - ŠIUOLAIKINIO MENO CENTRAS, Vokiečių g. 2

2019 m. gruodžio 01 d., 14 val.

07MV-08AD

MUSIC IMAGES - ANIMADOC - 2019

MUSIC VIDEO CLIPS AND ANIMADOC FILMS COMPETITION PROGRAM

Lietuvos kinematografininkų sąjungos Kino salė, Vasario 16-osios g. 8 (durų kodas - 25).

2019 m. lapkričio mėn. 26 d. 18 val.

Įėjimas laisvas

09S

R0ZES FOR ADULTS - 2019

ANIMATED FILM COMPETITION PROGRAM FOR ADULTS ONLY

16+

Lietuvos kinematografininkų sąjungos Kino salė, Vasario 16-osios g. 8 (durų kodas - 25).

2019 m. lapkričio mėn. 27 d. 18 val.

Įėjimas laisvas

10D

THE DEBUTS OF THE STARS - 2019

COMPETITION PROGRAM OF ANIMATED DEBUT FILMS

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Kino salė (Olandų g. 16, auditorija 261)

2019 m. lapkričio mėn. 26 d. 13:20 val.

Įėjimas laisvas

Europos humanitarinis universitetas (Savičiaus g. 17, įėjimas iš Bokšto g. 15)

2019 m. lapkričio mėn. 27 d. 13:30 val.

Įėjimas laisvas

11ST

YOUTH FOR YOUTH - 2019

COMPETITION PROGRAM OF STUDENT ANIMATED SHORT FILMS

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Kino salė (Olandų g. 16, auditorija 261)

2019 m. lapkričio mėn. 26 d. 12 val.

Įėjimas laisvas

Europos humanitarinis universitetas (Savičiaus g. 17, įėjimas iš Bokšto g. 15)

2019 m. lapkričio mėn. 27 d. 12 val.

Įėjimas laisvas

12V

STORIES FOR LITTLE KIDS - 2019

COMPETITION PROGRAM OF ANIMATED FILMS FOR CHILDREN

Age - 2 to 7 years.

Kino centras „Skalvija“, A. Goštauto g. 2

2019 m. lapkričio mėn. 27 d. 10 val.

Programa skirta patiems mažiausiems žiūrovams. Joje daug spalvingų, linksmų ir pamokančių istorijų. Filmo „Semo sapnas“ herojus yra mažas peliukas Semas, kuris nusprendžia įgyvendinti savo svajonę – skraidyti su kregždėmis. Filmas „Avis“ pasakoja apie mažą ėriuką, kuris peršoka iš vieno nuotykio į kitą, ir apie nelinkusią rizikuoti avių bandą. „Katinų ežero miestas“ – tikras atostogaujančių kačių rojus, tik ar čia suras rojų filmo herojus – persų veislės katinas. Linksma filmo „Musė“ istorija apie tris varles ir mažą muselę, kuri turi savotišką mokymo talentą. Filmas „Citrina ir Šeivamedis“ apie du paukštukus jauniklius, kurie turi sparnus per mažus skraidymui ir negali migruoti su kitais paukščiais. Ar jie atras būdą skristi? Filmo „Dramblys“ veikėjo straublys bando nudžiuginti savo liūdnąjį šeimininką. Tai gana sunki užduotis. „Mažas laivas“ – tai pasakojimas apie vieną mažą mergaitę ir jos draugą – dramblį. Jie nerūpestingai žaidžia ir linksminasi. „Keista pasaka. Višta, katė ir kiti žvėrys“ – pasakojimas apie draugus, taikiai gyvenančius ir triūsiančius kartu fermoje. Tačiau vieną naktį atėjęs iš miško vilkas pagrobia vištą. Katė ir viščiukai nusprendžia eiti jos gelbėti. Tai epinės pasakos ir laukinių nuotykių pradžia. Filmas „Tigriukas be dryžių“ pasakoja apie mažąjį tigriuką, kuris nusprendžia leistis į ilgą kelionę ieškoti savo dryžių.

13V

THE WORLD OF FAIRY TALES - 2019

COMPETITION PROGRAM OF ANIMATED FILMS FOR CHILDREN

Age - 4 to 9 years.

Kino centras „Skalvija“, A. Goštauto g. 2

2019 m. lapkričio mėn. 29 d. 10 val.

Programa skirta tiems, kurie mėgsta pasakas, pamokančias istorijas ir sveiką humorą. Filmo „Saulėgražų karys“ herojė – tai jauna samurajų bitė, kuri mokosi iš netikėtų mokytojų. „Geriausia vieta pasaulyje“ – tai pasaka apie nuostabią grūdų pilną jaują, kurioje pelės gyvena be rūpesčių. Mažas peliukas palieka savo namus urvuose, kad surastų tą nuostabią vietą... Filmas „Kuma ir žvėrys“ apie Pietų Amerikoje prieš 12000 metų gyvenusį berniuką, vardu Kuma, kuris troško tapti medžiotoju. Patirkite pirmuosius jo dvasinio prabudimo žingsnius, kai kelionė po gamtą amžiams pakeitė jo požiūrį! „Šachmatai“ – tikras dramatiškai humoristinis pasakojimas apie mūšį ant šachmatų lentos. „Jūrų žuvis“ – istorija apie mažąją jūrinę žuvelę, kuri turėtų eiti miegoti, ir apie giliuosius vandenis, pilnus grėsmingų padarų. Filme „Toška ir jo draugai. Toška – gelbėtojas“ Toška kartu su boruže Busya ir vikšriuku Gusya bando surasti bent vieną, kuriam būtų reikalinga jų pagalba. „Sparnai“ – tai istorija apie astronautą, kuris, būdamas vaikas, svajojo skristi ir būti laisvas. Ir dabar jis yra astronautas. Tačiau nedideli gedimai erdvėlaivio kapsulėje sukelia didesnių problemų, dėl kurių kosminis laivas praranda kontrolę ir krinta į Žemę. Ir dabar astronautas dar kartą išskleis savo svajonių sparnus ir grįš į vaikystę. Filmas „Namas ant ratų“ sukurtas pagal rašytojo F. Usmano apsakymą, pasakoja apie vyrą, kuris bandė pakeisti įprastą gyvenimo būdą. Vieną iš įprastų dienų turtingas kaimynas patarė jam statyti naujus namus, po to jo gyvenimas smarkiai pasikeitė ir jam nutiko neįtikėtinų įvykių. „Neužbaigtas“ yra filmas, kuriame pasakojama apie alkaną, bet perfekcionistinę ir keistų idėjų apsėstą ūdrą, kuri nori viską užbaigti. Filmas „Kaip maža zylutė skrido į saulę“ sukurtas remiantis to paties pavadinimo V. Dubovkos pasaka apie mažą zylutę, kuri iš saulės parnešė žmonėms ugnį.


14KT

KALĖDINIS TINDIRINDIS - 2019

Puiki Kalėdinių animacinių filmų programa mažiesiems žiūrovams.

Filmai Kalėdų ir žiemos grožybių tema padeda sukurti šventišką nuotaiką stebuklų laukimo periodu. Kalėdos – pati laukiamiausia metų vaikų ir ne tik jų šventė. Kalėdinių filmų programoje pamatysite daug įvairiausių nuostabių istorijų ir nuotykių, kurie gal būt galėjo įvykti tik šios šventės išvakarėse. „Timas ir Toma. Sniego istorija“ apie mažųjų begemotuko ir drambliukės nuotykius žiemą, kai jie nusprendžia pasivažinėti slidėmis nuo kalno. Filmo „Teatro morka“ herojus yra kiškis, kuris bando nugvelbti sniego senio nosį-morką, ir jiedu patiria linksmų nuotykių teatro scenoje. „Senelės pasaka“ – Lietuvoje visų žinomos poemos apie žiemą ir apie lietuvių liaudies pasakų herojus, kurią parašė Salomėja Nėris, animacinė ekranizacija. Pingvinas laukia Kalėdų, tik jam trūksta kalėdinės eglutės. Kaip jam padės draugai pamatysite filme „Pingvinų kalėdos“. „Taškis ir Kleksius sniego audroje“ pasakoja apie dviejų kiškučių draugystę, žiemos linksmybes ir pavojus. Filmo „Braškės ant eglės“ herojė yra maža mergaitė, kuri norėdama išsklaidyti nuobodulį iškeliauja į kalėdinę kelionę, kurioje patiria daug linksmų nutikimų ir priskina nuo eglutės pilną krepšelį braškių. „Sniego zuikučiai“ apie zuikienę ir tris jos zuikučius, kurie neša žaisliukus, žibintus ir riestainius, skirtus kalėdinei eglutės papuošimui, ir apie pilkąjį vilką, kuris bando šiai linksmai draugijai sutrukdyti. Kalėdinė nuotaika daro stebuklus – ji gali pakeisti net pikčiausius plėšrūnus. „Skambučio kelionė“ apie mažą šuniuką, kuris ieško savo draugo, ir apie berniuką, labiausiai trokštantį surasti pasiklydusį keturkojį. Sulauksime stebuklo, nes Kalėdų senelis išpildys jų abiejų didžiausius norus. „Kalado“ – istorija apie tris seseles, kurios ruošiasi šventinei vakarinei, ir apie akimirkas, kai jų namus užgriūva linksmų šventinių persirengėlių pulkas. „Chaš“ – linksma animacinė miniatiūra apie vilką, kuris Kalėdų vakarą persekioja tris paršiukus, paskutinę akimirką pasislėpusius savo trobelėje. Kokios bus Kalėdų senelio dovanos? Filme „Viešbutis „Bone Voyage“. Santa“ Giltinė bando pasiglemžti Kalėdų senelį, ir viešbučio „Bone Voyage“ gyventojus užgriūva kalėdinės nuotaikos ir neįtikėtinų nuotykių lavina. Iš tiesų – Kalėdų senelis nemirtingas.


15VS

FESTIVALIS - „TOLERANCIJAI - TAIP, SMURTUI - NE!“ - 2019

VAIKŲ SUKURTŲ FILMŲ KONKURSINIS FESTIVALIS „TOLERANCIJAI - TAIP, SMURTUI - NE!“.

16A

FESTIVAL OPENING PROGRAM

TARPTAUTINIO ANIMACINIŲ FILMŲ FESTIVALIO „TINDIRINDIS“ ATIDARYMO PROGRAMA

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Vilniaus g. 41

2019 m. lapkričio mėn. 28 d. 18 val.

Atidarymo metu bus parodyti geriausi ir rinktiniai animaciniai filmai iš skirtingų konkursinių programų.


Vakaro metu dainas iš pasaulinio garso animacinių filmų ir miuziklų atliks Vilniaus miuziklo mokyklos solistai.

Vilniaus Miuziklo mokyklos solistai:

Elija Kavaliauskaitė

Nikas Dmitrijevcev

Goda Pučkutė

Austėja Bobelytė

Ema Tenikytė

Rusnė Savickaitė

Elzė Stakauskaitė

Sofija Marganavičiūtė

Pedagogė: Ingrida Žiliūtė-Antonovienė

Koncertmeisterė: Aušrinė Garsonaitė

16TA

TAIKOMOJI ANIMACIJA - 2019

TAIKOMOSIOS ANIMACIJOS KONKURSINIAI DARBAI.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Vilniaus g. 41

2019 m. lapkričio mėn. 29 d. 19:20 val.

Įėjimas laisvas

18TPP

TINDIRINDŽIO PASAKŲ PASAULIS - 2019

Mažosios animacinės pasakėlės visada žavi. Filmo „Kurmis ir sliekas“ herojus atranda, kad visi kiti gyvūnai turi tų pačiu rūšių draugų su kuriais gali žaisti. Filmo „Vienas, du, trys“ istorija apie medį, kuris vieną dieną įšoka į batų porą ir išeina pasivaikščioti, kviesdamas kitus sekti iš paskos. Vargšelis siuvėjas nusipirko ožką tikėdamasis, kad namuose atsiras daugiau ramybės ir tvarkos. Kas iš to išėjo pamatysite filme „Ne ožkoje laimė“. Paukšteliai ir skruzdėlytės susivienijo prieš medkirtį, kad apgintų medį. Ši istorija pavadinimu „Pik, pik, pik“. „Miriam prie ežero“ – pasakojimas apie mergaitę Miriam, kuri kartu su šeima ir augintiniais ilsisi palapinėje. Tik Višta negali miegoti, kuri naktį bando nufotografuoti ją supančius monstrus. Tik ryte išaiškėja paslaptis. „Nuostabios vabalų spalvos“ yra įdomi ir edukacinė plastilino animacija, padedanti vaikams pažinti anglų kalbos abėcėlę ir žodžius. Filmo „Balta varna“ herojė nepritampa prie juodųjų varnų, kurios iš jos šaiposi. Tačiau, kai paukščių gyvenimą aptemdo tamsūs pokyčiai, maža baltoji varna padeda joms rasti geresnę gyvenamąją vietą. Filmas „Nei žvyno, nei uodegos“ apie pilnus pokštų ir humoro trijų medžiotojų ir jų ištikimo šuns nuotykius. „Mažas paukštelis ir vikšras“ apie paukštelio draugystę su vikšreliu, kuri tapo jam labai naudinga, ypač tuomet, kai susitiko lapę. „Hezaras Afsanas. Tūkstantis mitų“ yra Shahnameho adaptacija, panaudojant Irano miniatiūras, iraniečių epus, apie didvyrių kovas su kalnų milžinu.

17AKD

ANIMATION WORKSHOP - 2019

TARPTAUTINIO ANIMACINIŲ FILMŲ FESTIVALIO „TINDIRINDIS“ KŪRYBINĖS ANIMACIJOS DIRBTUVĖS

2019 m lapkričio 24 d. 13:00 - 15:00 val.

Parodoje „VAIKŲ ŠALIS 2019“,

Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO,

Laisvės pr. 5, Vilnius, Parodų salė 5.

Vieta: Kūrybinių dirtuvių erdvė (II)

Visi norintys turės galimybę išbandyti jėgas kurdami animaciją. Animacinio kino profesionalai ir „Animacijos mokyklos“ vadovai Jūratė Leikaitė - Aškinienė ir Valentas Aškinis pademonstruos animacijos kūrimo principus su praksinoskopu, vėliau kartu su vaikais ir jų tėveliais ant animacinio popieriaus lapų nupieš judesio fazes, nufilmuos ir pademonstruos rezultatą kompiuteryje. Dienos pabaigoje visų dalyvių animacinės scenos bus parodytos kino salės ekrane.