COMPETITION


01LT

LITHUANIAN HARD NUTS - 2021

Rodoma Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, (Vilniaus g. 41)

2021.11.26 18:00

The program shows almost all animated films created in Lithuania during the last two years. The program allows you to see movies created with a variety of techniques, both 3D and 2D, and drawn, and puppet animation. The first works created by students and films by directors who have already gained considerable experience will also be shown. Films that have won honorable prizes and diplomas, such as Skirmantas Jakaitė's "Juggler", Ignas Meilūnas' "Matilda and the Spare Head", directors Antanas Skučas, Robertas Neveckas, Rimas Sakalauskas, Urtė Oettinger's memorable works will be a real decoration of this program.

02TK

ART MATTERS - 2021

Rodoma:

1. Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, (Vasario 16-osios g. 8)

2021.12.04 18:00

2. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, (Gedimino pr. 51)

2021.12.18 16:00

Competition program for short animated films:

 • 10 000 Ugly Inkblots / 10 000 negražių rašalo dėmių. Rež. Dmitry Geller. Rusija, Kinija.
 • Flowing Home / Tarsi upė namo. Rež. Sandra Desmazieres. Prancūzija, Kanada.
 • Altotting / Altottingas. Rež. Andreas Hykade. Vokietija, Kanada, Portugalija.
 • Domus. Rež. PRIET-MAHEO Delphine. Prancūzija.
 • Beginning of the Light / Šviesos pradžia. Rež A. Melikhova. Rusija.
 • Arka / Arka. Rež. Natko Stipanicev. Kroatija.
 • Affairs of the Art - Meno reikalai. Rež. Joana Quinn. Kanada, Didžioji Britanija.

Tikras programos deimantas yra Joanos Quinn filmas „Meno reikalai“ (Canada, UK). Kiek apsėdimų gali turėti viena šeima? Knygoje Joanna Quinn ir Les Mills „Meno reikalai“ mes vėl bendraujame su Beryl, darbininkų klasės heroje, kuri ne tik atskleidžia savo maniją piešti, bet ir atskleidžia savo ekscentriškos šeimos priklausomybes, įskaitant marinavimą, sriegiuotus siūlus ir gyvūnų taksidermiją. (Pagrindinių ir daugelio kitų pasaulio animacijos festivalių laureatė).

Animacinio fimo režisierius Andreas Hykade yra vienas iš garsiausių Vokietijos animacijos kūrėjų. Jis pristatydamas savo filmą „ALTÖTTING“ (bendra gamyba Germany, Canada, Portugal) rašo: „Žinai, kai buvau berniukas, įsimylėjau Mergelę Mariją. Tai atsitiko mažame Bavarijos miestelyje vadinamame ALTÖTTING“.

Dmitrijaus Gelerio filmas „10 000 Ugly Inkblots“ laimėjo pirmąją vietą Rusijos Suzdalės festivalyje. Tai bendra gamyba Rusijos ir Kinijos. Filmas pasakoja, kaip du menininkai, kurie kurį laiką nebuvo susitikę, eina vienas kito link.

Režisierės Sandros Desmazieres filmas „Tarsi upė namo “ pasakoja apie dviejų seserų Thao ir Sao Maï, dviejų paauglių merginų, gyvenančių Saigone ir kurias skirs Vietnamo karas, likimus. Vienai - gyvenimas už jos šalies ribų, kitai - karas ir komunizmas. Filmas buvo atrinktas į Anima (Be), Animatou (Suisse), Trickfilm Stuttgart (De) ir kitų festivalių konkursines programas.

03TK

THE LAST SUPPER - 2021

Rodoma Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, (Vasario 16-osios g. 8)

2021.12.11 18:00

Competition program for short animated films:

 • The End / Pabaiga. Rež. Karlis Vitols. Latvija.
 • The Great Milestone / Didysis etapas. Rež. lgnasi López Fábregas. Ispanija
 • Pilar. Rež. Yngwie Boley, J.J. Epping, Diana van Houten. Nyderlandai.
 • Rutina/ Routine: The Prohibition. Rež. Sam Orti. Ispanija.
 • Rain / Lietus. Rež. Piotr Milczarek. Lenkija.
 • TIE / ELO / Saitas. Rež. Alexandra Ramires ( Xá ). Portugalija, Prancūzija.
 • The Last Episode / Paskutinis epizodas. Rež. NuQ. Japonija.
 • Last supper / Paskutinė vakarienė. Rež. Piotr Dumala. Lenkija

Programoje lenkų garsiausio režisieriaus Piotro Dumalos filme „Paskutinė vakarienė“ parodomas šiuolaikinis Jėzaus ir dvylikos apaštalų paskutinės vakarienės netikėtas posūkis

Latvių režisieriaus filme „Pabaiga“ pasakojama aeronauto istorija, kuris pabunda vieną rytą ir supranta, kad paseno. Nuo šiol jo likusi ateitis bus praeityje. Jis yra įstrigęs savo prisiminimuose, bandydamas atlaikyti savo atspindį - Narcizą.

Portugalų režisierės Alexandros Ramires filme „Saitas“ du personažai po niūria saule ieško prisitaikymo.

Japonų režisieriaus NuQ filmas „Paskutinis epizodas“ pasakoja apie merginą Futako, kuri reinkarnavosi iš praėjusių metų fejerverkų atraižų, jai lemta sprogti šių metų fejerverkų dieną. Prisimindama praėjusias dienas, ji pažadina instinktą pakilti ir spindėti naktiniame danguje.

Lenkų režisieriaus Piotr Milczarekfilmas „Lietus“ yra paprastas animacinis filmas apie kolektyvinę sąmonę. Jame kalbama apie tai, kaip jokia atsakomybė už savo veiksmus neverčia mūsų neapgalvotai sekti minios, o tai gali sukelti tragediją. Filme taip pat vaizduojama individo kova su kolektyvine hipnoze ir jos pasekmės tiek individui, tiek miniai. Apdovanotas Annecy festivalio prizu ir daugeliu kitų.

04TK

DREAMS BIG AND SMALL - 2021

Rodoma Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, (Vasario 16-osios g. 8)

2021.12.08 18:00

Competition program for short animated films:

 • Polar Bear Bears Boredom / Baltasis lokys neša nuobodulį. Rež. Yamamura Koji. Japonija
 • Alaska / Aliaska. Rež. O. Kuvaldina. Rusija.
 • Om. Rež. Gabriela Fernandez. Argentina.
 • Pishto's Birthday. Pišto gimtadienis. Rež. S. Kendel. Rusija.
 • A_Bite_of_Bone / Honekami / Kaulų įkandimas. Rež. Honami Yano. Japonija.
 • The Duck and the Kangaroo / Antelė ir kengūra. Rež. L. Skvorcova. Rusija.
 • The Shoreline / Kranto linija. Rež. S. Racine. Prancūzija.
 • Little big dream / Maža didelė svajonė. Rež. N. Bisyarina. Rusija.
 • Red Fire / Raudonoji ugnis. Rež. Mona A.Shahi. Iranas.
 • Words / Žodžiai ant šlaito. Rež. V. Telegin. Rusija.

Japonų režisierius Koji Yamamura garsėja savo filmais visame pasaulyje. Jis ne kartą tapo Annecy festivalio nugalėtoju, laureatu. Filmas „Poliarinio lokio meškos nuobodulys“ pasakoja apie baltąjį lokį, kuriam labai nuobodu būti kartu su įvairiais jūrų gyvūnais giliai mėlynoje jūroje. Tęsiant senovinę „Skraidančių gyvūnų karikatūrų“ ritininio tapybos stiliaus tradiciją; šį kartą animacijos forma „Skraidantys jūros gyvūnai“ įsitraukiama į žodžių žaidimą su japonų ir anglų kalbų žodžiais ir posakiais: „Poliariniai lokiai neša nuobodulį“, „Kita ūdra, vargšė ūdra“ ir kt.

Japonų režisieriaus Honami Yano filme „Kaulų įkandimas“ pasakojama istorija mažos mergaitės, kuri apmąsto praėjusią vasarą įvykusias jos tėvo laidotuves. Filmas nagrinėja ryšį tarp tėvo mirties ir bombų laikymo kalne už šeimos namo. Veiksmas vyksta mažoje Japonijos saloje, kur gimė ir užaugo režisierius.

Rusų režisieriaus Valentino Telegino filmas „Žodžiai ant šlaito“ – tai neskubantis pasakojimas apie tai, kaip poetas gyvena vienas su gamta ir savimi. Filmas sukurtas pagal dviejų žymių japonų poetų Masaokos Shiki ir Kabaashi Issa kūrinius.

Režisierės Mona A.Shahiiš Irano filmas „Raudonoji ugnis“ apie tamsos ir šviesos kovą.Tokioje eroje, kai tamsa užtemdė pasaulį, pulkas raudonųjų paukščių ieško „Raudonosios ugnies“, kuri, pasak seno mito, turėtų būti tamsos pabaiga. Bet kur tokia ugnis? Teherano festivalyje filmas apdovanotas už geriausią režisieriaus darbą.

Rusų režisierės Ninos Bisiarinos filmas „Maža didelė svajonė“ apie berniuko svajones. Vyrui leidžiama didelė svajonė, kol jis mažas, tada ši teisė kažkur iš jo dingsta. Būtina užsiimti rimtais, pagrįstais, kasdieniškais reikalais. Tačiau net ir suaugusiam, neturinčiam didelės svajonės, nepavyks būti laimingam. Filmas yra apie tai, kaip mažas vaikas grąžino savo svajonę motinai.

05TK

ABOUT LONELINESS, JEALOUSY AND LOVE - 2021

Rodoma:

1. Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, (Vasario 16-osios g. 8)

2021.12.07 18:00

2. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, (Gedimino pr. 51)

2021.12.11 16:00

Rusų režisieriaus Dmitrijaus Gelerio filmas „Vario klano šeimininkė“ bene labiausiai tituluotas iš visų Rusijoje sukurtų pastarųjų metų filmų. Kiekviena kultūra turi savo dievus. Rusijos Uralo kalnuose tai yra Vario kalno šeimininkė. Ji yra kalnakasių globėja ir gali padovanoti neapsakomus turtus, suteikti sėkmės ir įgūdžių kasyboje. Tačiau visa tai turi savo kainą. Kiekvienas Dievas reikalauja sau aukų.

(Prizai: Rusijos nacionalinis apdovanojimas „Auksinis erelis“. Geriausias animacinis filmas 2021 m. Grand Prix. Geriausias animacinis filmas. Festivalis „LOGAS Į EUROPĄ“ Vyborgas. 2020 m. Grand Prix. „SUZDAL“ 2020 m. Grand Prix. Geriausias trumpas animacinis filmas. „BFM“ 2020 m. 2 vieta profesiniame reitinge. Festivalis „SUZDAL“ 2020 m. Išskirtinis apdovanojimas. „Animest“ Atėnai 2021 m.) .

Lenkų režisierės Izabelos Plušinskos filmas „Siuzanos portretas“ pasakoja apie vyrą, kuris bando sustabdyti meilės alkį, valgydamas be saiko. Kairė koja netikėtai virsta prarasta meiluže Suzana. Vis dėlto tai tik siurrealistinės istorijos, pagamintos iš plastilino, pradžia apie vienatvę, pavydą ir meilę. (Prizai: 59th Krakow Film Festival 2019, Poland – Golden Dragon Award, 9th Stoptrik Film Festival, Slovenia – Special Mention, 35th interfilm - International Short Film Festival Berlin, Germany – 2nd Prize in German Competition, Mumbai International Film Festival 2020, India – Silver Conch for The Best Animation Film. Rodytas Annecy, Encounters, Otavos, Kardifo, REX Švedijoje, ANIMAGE Brazilijoje, DOK Leipzig, PÖFF, Etiuda&Anima, Exground Filmfest, Animateka, Clermont-Ferrand, Briuselio, Štutgarto, Tamperės, Animix Izraelyje, Anifilm Čekijoje, Mecal Pro Barselonoje, Zagrebo,Bruklino, Wiesbdeno, Animatou, ir kituose festivaliuose. Dalyvavo daugiau nei keturiasdešimties festivalių konkursinėse programose.)

Šveicarų režisierės Aline Höchli filmas „Kodėl šliužai neturi kojų?“ pasakoja apiešliužus, kurie sunkiai seka gyvenimo tempą vabzdžių mieste. Prasidėjus finansinei krizei, darbščios bitės mato tik vieną sprendimą ... Prizai: Oberhausen, Internationale Kurzfilmtage Oberhausen, Lobende Erwähnungen (Preis der Jugendjury) 2020, Solothurn, Solothurner Filmtage, Prix du Public SSA/Suissimage - 3e Prix 2020, Warsaw, Warsaw Film Festival, Best Animated Short (Short Film Competition) 2019, Bilbao, Festival internacional de cine documental y cortometrajes de Bilbao, EITB Audience Award 2019, Leeds, Leeds International Film Festival, Audience Award 2019.

Parodytas konkursinėse programose daugiau nei trisdešimties festivalių.

06TK

LAUGHTER IS POSSIBLE - 2021

Rodoma:

1. Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, (Vasario 16-osios g. 8)

2021.11.30 18:00

2. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, (Gedimino pr. 51)

2021.12.23 18:00

The following movies will be shown in this program:

 • Guard of Honour / Garbės sargyba. Rež. Edmunds Jansons. Latvija.
 • Table / Stalas. Rež. Joao Fazenda. Portugalija.
 • Awkward / Nepatogumai. Rež. Nata Metlikh. JAV.
 • Steward / Stiuardas. Rež. Jim Sūter. Nyderlandai.
 • Urban Goat / Miesto ožka. Rež. Svetlana Razguliaeva. Rusija.
 • Mild Madness, Lasting Lunacy / Lengvas pamišimas, ilgalaikė beprotybė. Rež. Marine Laclotte. Prancūzija.
 • Cornstalk (Dylda) / Kukurūzų stiebas. Rež. Anastasiia Zhakulina. Rusija.
 • At First Sight / Iš pirmo žvilgsnio. Rež. Sjaak Rood. Nyderlandai.

07D

DEBUTS. MIRROR LAUNDRY - 2021

Rodoma Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, (Vasario 16-osios g. 8)

2021.12.14 18:00

Competitive short debut animation program:

 • Washing Machine / Skalbimo mašina. Rež. Alexandra Májová. Čekija.
 • Letting go / Paleidimas. Rež. Cécile Brun. Švedija.
 • Helmut / Helmutas. Rež. Igor Kuzmic. Šveicarija.
 • A Cat called Jam / Katinas vardu Džemas. Rež. Lorraine Lordan. Airija.
 • Mind My Mind / Įsidėmėk mano mintis. Rež. Floor Adams. Nyderlandai, Belgija.
 • Story / Istorija. Rež. Jola Bańkowska. Lenkija.
 • Heart of Gold / Auksinė širdis. Rež. Simon Filliot. Prancūzija.
 • Mirror / Veidrodėlis. Rež. Galina Golubeva. Rusija.

08D

STAR DEBUTS - 2021

Rodoma Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, (Vasario 16-osios g. 8)

2021.12.15 18:00

Competitive short debut animation program:

 • Bach Hong / Bach Hong. Rež. Elsa Duhamel. Prancūzija.
 • Re – cycle / Perdirbti. Rež. Mateusz Lenart. Lenkija.
 • Runmania / Bėgimo manija. Rež. Daria Stolbetsova. Rusija.
 • Racines / Roots / Šaknys. Rež. Anaïs Mauzat. Belgija.
 • Mom / Mom. Rež. Kajika Aki Ferrazzini. Prancūzija.
 • The Dance In The Depth / Šokis gelmėse. Rež. Karina Hananeia. Izraelis.
 • Tide / Maré / Atoslūgis. Rež. Joana Rosa Braganca. Portugalija.
 • The Neighbors / Kaimynai. Rež. Valentina Arkhipova. Rusija.
 • Vitae Azilia / Vitae Azilia. Rež. Joanna Wapniewska. Lenkija.

09MV

MUSICAL IMAGES - 2021

Rodoma Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, (Vasario 16-osios g. 8)

2021.12.21 18:00

Competitive program of short applied animation and music videos:

 • Laimingi kotletai – keliautojas / Lucky Chops - Traveler. Rež. Daniel Almagor & Raman Djafari. Vokietija.
 • Bandau būti mergina / Tryin to be a girl. Rež. Nicolas Flory. Prancūzija.
 • Takoyaki istorija / Southpaw. Rež. Sawako Kabuki. Japonija.
 • Svajonių būgnų svajonė / Dream Drum Dream. Rež. Ileana Andrea Gómez Gavinoser. Argentina.
 • LIN (kinų kalba reiškia „miškas“) / Lin. Forest. Rež. David Ehrlich. JAV, Kinija.
 • Gydymas karantino metu / Cure The Quarantine. Rež. Leonardo Ponzano / Dadomani. Italija, JAV.
 • Po vandenų piktžolėmis / Under the Waterweeds. Rež. Anita Kwiatkowska-Naqvi. Lenkija.
 • Gyvenimas yra geresnis, kai prie savęs turite šunį augintinį / A dog by your side. Rež. Selina Wagner. Didžioji Britanija.
 • Potvynis / The Flood. Rež. Sofya Nabok. Lenkija.
 • Tikra žmogiška būtybė / Real Human Being. Rež. Michaela Müller / Anna Samo. JAV.
 • Mantis meilė / Mantis Love. Rež. Baptiste Groazi. Prancūzija.
 • Pasaulio sukūrimas / The Creation of the World. Rež. David Ehrlich. JAV.
 • Prekybos centras „Paradise“ / Paradise Mall. Rež. Marta Wiktorowicz. Lenkija.
 • Dėkojame už jūsų dantis / Thank You for Your Teeth. Rež. George ve Gänæaard, Horia Cucută. Rumūnija.
 • Vaiduoklių elektronai / Ghost Electrons. Rež. Amritha R Warrier. Indija.
 • Stiprus nepriklausomas kosmosas / Strong Independent Space. Rež. Damian Krakowiak. Lenkija.

10S

GAMES FOR ADULTS - 2021

Rodoma Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, (Vasario 16-osios g. 8)

2021.12.03 18:00

Competitive program for short animated films for adults:

 • A double Life / Dvigubas gyvenimas. Rež. Studio Job, Joris & Marieke. Nyderlandai.
 • Anna, Cat and Mouse / Ana, katė ir pelė. Rež. Varya Yakovleva. Rusija.
 • The Surrogate / Surogatas. Rež. Stas Santimov. Ukraina.
 • The Bear / Lokys. Rež. Svyatoslav (Slava) I. Ushakov. Rusija.
 • Peel / Ecorce / Žievė. Rež. Samuel Patthey & Silvain Monney. Šveicarija.
 • Not for Money, not for Love, not for Nothing / Ne dėl pinigų, ne dėl meilės, ne dėl nieko. Rež. John Robert Lee. Didžioji Britanija.
 • Monster Encounters / Monstrų susitikimai. Rež. James Smith. Vokietija.
 • Acid Rain / Rūgštūs lietūs. Rež. Tomek Popakul. Lenkija.


11ST

DEEP DRAMA AND SURFACE SADNESS - 2021

Rodoma Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, (Olandų g. 16, 261 kino salė)

2021.12.16 11:00

Konkursinė trumpametražių studentiškų animacinių filmų programa.

 • Rojava. Rež. Emmanuel Temps, Hugo Voisin, Marion Bideplan, Guillaume Montoya, Noumi Thiriet. Prancūzija.
 • Ubearable Grief / Pliušinis sielvartas. Rež. Salavat Konurbaev. Rusija.
 • Love Is Just A Death Away / Eikime arčiau mirties. Bára Anna Stejskalová. Čekija.
 • Curl / Garbanėlė. Rež. Nabiulina Valentina. Rusija.
 • 3 Murs & un Toit / Trys sienos ir stogas. Rež. Mathilde Dugardin, Orane Laffra, Hugo de Magalhaes, Wassim El Hammami. Prancūzija.
 • Latitude du printems / Pavasario platumos. Rež. Sylvain Cuvillier, Chloé Bourdic, Théophile Coursimault, Noémie Halberstam, Maŷlis Mosny, Zijing Ye. Prancūzija.
 • Nestor / Nestoras. Rež. João Gonzalez. Didžioji Britanija, Portugalija.
 • Precious / Brangusis. Rež. Paul Mas. Prancūzija.
 • Migrants / Migrantai. Rež. Hugo Caby, Antoine Dupriez, Aubin Kubiak, Lucas Lermytte, Zoé Devise. Prancūzija.
 • Last Round / Paskutinis raundas. Rež. A. Bournique, M. Chaulvet, K. Hochstetter, N. Jaffre, T. Mercier . Prancūzija.

12ST

THE BODY IN TEH SPIDER WEB AND THE RESTLESS SOUL - 2021

Rodoma Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, (Olandų g. 16, 261 kino salė)

2021.12.16 13:00

Competitive program for short student animated films:

 • Sura / Sura (*Vieta, kurioje yra didelė sumaištis, arba egzistuojantis buvimas ten). Rež. Jeong Hae-Ji. Pietų Korėja.
 • Carried away / Vežė toli. Rež. Daniel Makmal. Izraelis.
 • Coeur de neige / Sniego širdis. Rež. Criqui, Clément Serralta, Baptiste Malbranque, Justine Hémery, Chloé Stemmelin, Cannelle Courtois Maginot. Prancūzija.
 • Digestion / Virškinimas. Rež. Annabelle Tamic, Sarah Erzen, Chloé Musa, Édouard Delfosse, Louis Lukasik. Prancūzija.
 • Epirenov / Epirenovas. Rež. Alejandro Ariel Martin. Argentina.
 • Shard / Šukė. Rež. Nabiulina Valentina. Rusija.
 • Waste Away / Atliekos. Rež. Elly Stern. JAV.
 • Any Instant Whatever / Bet kuriuo akimirksniu. Rež. Michelle Brand. Didžioji Britanija.
 • The Little Soul / Dūšelė. Rež. Barbara Rupik. Lenkija.
 • Silvering / Sidabravimas. Rež. Eilidh Nicoll. Didžioji Britanija.
 • As long as our hearts can beat / Kaip plaka jūsų širdis. Rež. Jason Mégrelis, Sylvan Charmasson, Charlotte Dudzicki, Kévin Lagrue, Marion Légier, Hradini Parikh, Léa Zafrilla. Prancūzija.
 • Tunel / Tunelis. Rež. Julia Benedyktowicz. Lenkija.
 • Naked / Nuogas. Rež. Kirill Khachaturov. Rusija.

13ST

THAT BEAUTIFUL CITY AND THE ETERNAL FLIGHT - 2021

Rodoma Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, (Olandų g. 16, 261 kino salė)

2021.12.16 15:00

Competitive program for short student animated films:

 • 400 MPH / 400 mylių per valandą. Rež. Paul-Eugène Dannaud, Julia Chaix, Lorraine Desserre, Alice Lefort, Natacha Pianeti, Quentin Tireloque. Prancūzija.
 • The Tower / Bokštas. Rež. Sunčana Brkulj. Kroatija.
 • The Hole / Skylė. Rež. Yuan Shui (Water). Kinija.
 • Gunpowder / Parakas. Rež. Romane Faure, Nathanael Perron, Léa Detrain, Benoît de Geyer d'Orth, Pei-Hsuan Lin, Anne-Lise Kubiak. Prancūzija.
 • Florian / Florianas. Rež. Keshav Abrol, Lucas Londoño-Clayton, Pavel Loparev, Alicia Velasco. Ispanija.
 • Metro / Metro. Rež. Natalia Krawczuk. Poland.
 • O28 / O28. Rež. Otalia Caussé, Geoffroy Collin, Louise Grardel, Antoine Marchand, Robin Merle, Fabien Meyran. Prancūzija.
 • Sigh / Of / Atodūsis. Rež. Vlad Bolgarin. Moldavija.
 • Pirat'tack / Piratų ataka. Rež. Benjamin Langagne, Marine Beuvain, Pierre Guislain, Kerrian Detay, Camille Flinois, Tana Gallais. Prancūzija.
 • Our perpetual now / Mūsų amžinasis dabar. Rež. Jorge Aguilar Rojo. Meksika.
 • Black Lead / Mine de Plomb / Juodasis švinas. Rež. Arthur Valter, Robin Delmond, Fanny Lambert, Lino Talfer, Noémie Six, Théo Emsellem. Prancūzija.
 • Turtle Bay / Vėžlių įlanka. Rež. Océane Lavergne, Léo Depoix, Yann Laurent, Pierre Cilluffo, Lucas Durot, Florent Pertoldi. Prancūzija.
 • Such a beautiful Town / Toks nuostabus miestas. Rež. Marta Koch. Lenkija.

14EXP

OFF LIMITS - 2021

Rodoma Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, (Vasario 16-osios g. 8)

2021.12.29 18:00

Konkursinė trumpametražių eksperimentinių animacinių filmų programa.

 • Organic / Organinis. Rež. Steven Woloshen. Kanada.
 • Human Walkers in Motion / Vaikščiojantys žmonės judesyje. Rež. Ethann Néon. Belgija.
 • 4:3. Rež. Ross Hogg. Škotija.
 • The Fourfold / Ketvertas. Rež. Alisi Telengut. Kanada.
 • Aim / Tikslas. Rež. Benna Gaean Maris. Belgija.
 • Monachopsis (The subtle but persistent feeling of being out of place (...) / Monachopsis (Subtilus, bet nuolatinis jausmas, kad esi ne vietoje (...). Rež. Liesbet van Loon. Belgija.
 • Mei'ei / Mei'ei. Vaiduoklių pasaulis 4. Rež. Jerome Boulbes. Japonija, Prancūzija.
 • Tunable Mimoid . Derinamas mimoidas. Rež. Vladimir Todorovic. Australija.
 • Prelude / Preliudija. Rež. Rick Niebe. Italija.
 • Urban Sphinx / Miesto sfinksas. Rež María Lorenzo. Ispanija.
 • Pandora / Pandora. Rež. Matthias Lerch. Vokietija.

15PTE

PREVENTION, TOLERANCE, ECOLOGY - 2021

Rodoma Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, (Vasario 16-osios g. 8)

2021.12.22 18:00

Konkursinė trumpametražių animacinių filmų aktualiomis socialinėmis temomis programa.

 • Forgotten / Užmirštas. Rež. Mawrgan Shaw. Canada.
 • Howling / Kaukimas. Rež. Parsa Bozorgani. Iranas.
 • Let go / De Berde / Paleisk. Rež. Star Bazancir. Švedija.
 • Mare Monstrum / Jūrų monstras. Rež. Lucia Hernandez, Àngel Estois, Mercè Sendino. Ispanija.
 • Marry grandmas / Bobulyčių Kalėdos. Rež. Natalia Mirzoyan. Rusija.
 • Sad Beauty / Liūdnas grožis. Rež. Arjan Brentjes. Nyderlandai.
 • Cracks in the Pavement / Įtrūkimai grindinyje. Rež. Nicolás Conte. Argentina.
 • H2OPE / H2OPE – (Vandens viltis). Rež. Ashkan Rahgozar, Negin Khajehiee. Iranas.
 • Family Name in the Pocket / Šeimos vardas kišenėje. Rež. Stepan Koval. Ukraina.
 • Shirey Mara / Shirey Mara. Rež. Nata Korneyeva. Baltarusija.
 • Hourvari / Rež. Félicien Bonniot/Pauline Jacquelin. Prancūzija.

16V

LEGENDS AND SENSITIVE STORIES - 2021

Rodoma Kino teatre „Skalvija“, (Goštauto g. 2)

2021.12.11 12:40

Competitive program for short animated films for children:

 • Varvara the cossaks and Dnipro / Kazokė Varvara ir Dniepras. Rež. Nadia Limova. Ukraina.
 • Umbrellas / Skėčiai. Rež. Jose Prats, Alvaro Robles. Prancūzija, Ispanija.
 • The Legend of Psaltery / Legenda apie psalterį. Rež. Tatiana Kublitskaya. Baltarusija.
 • Mum is pouring rain / Maman pleut des cordes /Mama kviečia į lietų. Rež. Hugo de Faucompret. Prancūzija.

17V

WONDERFUL FAIRY TALES - 2021

Rodoma Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, (Gedimino pr. 51)

2021.12.03 11:00

Competitive program for short animated films for children:

 • The Princess and the Bandit / Princesė ir plėšikas. Rež. Mariya Sosnina, Mikhail Aldashin, Rusija.
 • Enter the Beardman / Barzdočiaus išėjimas. Rež. Roman Safarov. Rusija.
 • Big and small / Didelis ir mažas. Rež. Natalia Gropfel. Rusija.
 • Juan Viento / Juan Viento. Rež. Carlos Farina. Argentina.
 • Lucky Owl with Shimako / Laiminga pelėda su Shimako. Rež. Nobuhiro Yamashita, Yoko Kuno. Japonija.
 • Lupin / Lupinas – mažasis nuotykių ieškotojas. Rež. Helene Ducrosq. Prancūzija.
 • School of development / Tobulėjimo mokykla. Rež. Anastasiya Sokolova. Rusija.
 • The witch and the baby / Ragana ir kūdikis. Rež. Evgenia Golubeva. Rusija.
 • Zolemia / Zolemija. Rež. Nina Samanishvili. Gruzija.
 • The 7 KIDS / (SemeroKozlyat) / Septyni ožiukai. R. Marina Karpova. Rusija.

18V

WISE ANIMALS - 2021

Rodoma Kino teatre „Skalvija“, (Goštauto g. 2)

2021.12.19 12:50

2022.01.01 12:40

Competitive program for short animated films for children:

 • The Kindergarten Show / Vaikų darželio šou. Rež. Loic Bruyere. Prancūzija.
 • Blanket / Antklodė. Rež. Marina Moshkova. Rusija.
 • Ginkgo / Ginkmedis. Rež. Romain Beuriot, Sandrine Gomes Cabral, Claire Nimsgern Anglard, Clara Lux-Romero, Sarah Berteaux. Prancūzija.
 • A Lynx in the Town / Lūšis mieste. Rež. Nina Bisiarina. Prancūzija, Šveicarija.
 • Shoooms Odyssey / Šūmo Odisėja. Rež. Julien Bisaro. Prancūzija, Belgija.
 • The Tomten and the Fox / Tomtenas ir lapė. Rež. Yaprak Morali, Are Austnes, Norvegija, Švedija, Danija.

19V

STORIES FOR LITTLE ONES - 2021

Rodoma Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, (Gedimino pr. 51)

2021.12.04 12:00

Competitive program for short animated films for children:

 • Patchwork Clam / Skiautinių moliuskas. Rež. Angela Steffen. Vokietija.
 • The little boat that wanted to fly / Mažas laivelis, kuris norėjo skraidyti. Rež. Ekaterina Filippova. Rusija.
 • Patchwork Penguin / Skiautinių Pingvinas. Rež. Angela Steffen. Vokietija.
 • The Game / Žaidimas. Rež. Elena Kurkova. Rusija.
 • Patchwork Spider / Skiautinių Voras. Rež. Angela Steffen. Vokietija.
 • Warm star / Šilta žvaigždė.Rež. Anna Kuzina. Rusija.
 • Burp / Burp. Rež. Ethan Barrett. JAV.
 • The Kirin / Kirinas. Rež. Yoko Kuno. Japonija.
 • Apple Tree Man / Žmogus obelis. Rež. Alla Vartanyan. Rusija.
 • The Peak / Viršūnė. Rež. Satoshi Takahashi. Japonija.
 • A Fishy Fishing Trip / Žvejybinė kelionė. Rež. Fabrice Luang-Vija. Prancūzija, Belgija.

20PK

ROMANTIC CHORUS - 2021

Rodomas Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, (Gedimino pr. 51)

2021.12.17 18:00

Competitive feature film.

A film for young people and adults.

Romantic Chorus focuses on sexuality and romantic connections

The film is sounded in English and with English subtitles.

21PK

THE LAWS OF THE UNIVERSE – THE AGE OF ELOHIM - 2021

Rodomas Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, (Gedimino pr. 51)

2021.12.02 18:00

Competitive feature film.

Attention - WORLD PREMIERE AT THE FESTIVAL!

A gift for ANIME lovers.

The story takes place on Earth 150 million years ago. At that time, various aliens were living in harmony by accepting each other under the God of the Earth, Elohim.

The film is dubbed in Japanese and with English subtitles.

22PK

UP WE SOAR - 2021

Rodomas Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, (Vasario 16-osios g. 8)

2021.12.01 18:00

Competitive feature film.

Up We Soar is a documentary film (animadoc) that brings to live an intimate personal tragedy in the backdrop of the large-scale persecution.

A film for young people and adults.

The film is dubbed in English and in places with English subtitles when speaking another language.

23PK

THE NOSE OR THE CONSPIRACY OF MAVERICKS - 2021

Rodomas Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, (Vasario 16-osios g. 8)

2021.12.28 18:00

Konkursinis ilgametražis animacinis filmas.

Animacijos legenda Andrejus Chržanovskis, vadovaudamasis to paties pavadinimo Šostakovičiaus 1920-ųjų operos partitūra, atveda mus į ryžtingą postmodernistinį pasakojimo priešiškumo kelią, bet kokį nukrypimą nuo siužeto, visą skruostą ir paniką. Idėjos, anekdotai ir net kai kurios įžvalgos apie žmogaus širdį, kruopščiai užmaskuotos anekdotais, sukuria perlą iš ateities ir praeities, novatorišką Rusijos avangardo rekviemą.

Filmas jaunimui ir suaugusiems.

Filmas įgarsintas rusų kalba ir su angliškais subtitrais.

29KT

KALĖDINIS TINDIRINDIS

Kalėdinių trumpametražių animacinių filmų vaikams speciali konkursinė programa.

Rodoma Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, (Gedimino pr. 51)

2021.12.10 11:00

2021.12.17 11:00

2021.12.18 12:00

31AP

TINDIRINDIS FESTIVAL OPENING PROGRAM - 2021

Rodoma:

1. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41)

2021.11.25 18:00

2. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, (Gedimino pr. 51)

2021.12.30 18:00

Films from various competition programs will be shown in the opening program of the festival.