NEWS

FESTIVALIS TINDIRINDIS NACIONALINĖJE BIBLIOTEKOJE

FESTIVALIS TINDIRINDIS
27/5/2018

Birželio 2 d. 11 val. – Animacinis filmas „Aukso žirgas“ (rež. Valentas Aškinis ir R. Kalnaellis)

Birželio 3 d. visi numatyti renginiai Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atšaukiami dėl nedarbo dienos ir šventės - Tėčio dienos.

Birželio 2 d. 11 val. – Animacinis filmas „Aukso žirgas“ (rež. Valentas Aškinis ir R. Kalnaellis)

Minėdama Tarptautinę vaikų gynimo dieną Nacionalinė biblioteka savaitgalį kviečia šeimas apsilankyti bibliotekos Kino salėje. Šeštadienį ir sekmadienį 11 val. mėgausimės profesionaliai parengta animacine programa, kurią pateikė tarptautinio animacijos filmų festivalio „Tindirindis“ organizatoriai. Renginius ves animacijos režisierius, „Tindirindio“ organizatorius Valentas Aškinis.

Animacinis filmas „Aukso žirgas“ sukurtas senųjų baltų pasakų motyvais ir pagal to paties pavadinimo Janio Rainio pjesę apie dieviškųjų dvasių išlaisvinimą iš vergijos. Tai istorija apie tobulėjimo, sielų atpirkimo ir išvadavimo kelią. Šis filmas – tai saulėgrįžos pasaka, mito apie Saulės pagrobimą, jaunikaitį Aušvydą, Stiklo kalną ir užkerėtą princesę Saulę, apie žiaurų princą, Baltąjį Tėvą ir Juodąją Motę interpretacija.

Filmas visai šeimai „Aukso žirgas“ gvildena pasakos rūbu apipintas amžinąsias vertybes, blogio ir gėrio kovą.

Princesė Saulė simbolizuoja gėrį, šviesą ir meilę. Juodoji Motina įkalina ją ledo karste ant aukščiausio kalno. Blogio jėgos laimi ir ilgam karalystę užvaldo tamsa, ašaros, neapykanta ir neviltis. Daugybė drąsuolių bando savo laimę išgelbėti karalaitę, bet niekam tai nepavyksta. Kas ją išlaisvins? Kas grąžins žmonėms šviesą?

Pagrindinį herojų Aušvydą, kuris keliauja prikelti princesės Saulės, įgarsino aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis, princesę – Neringa Nekrašiūtė, Juodają Motę – Larisa Kalpokaitė, o Baltąjį Tėvą – Sigutis Jačėnas, pasakotojas – Algirdas Latėnas. Partneris – festivalis „Tindirindis“.

„Aukso žirgą“ pristatys jo prodiuseris ir režisierius V. Aškinis.