JURY


Vidmantas Gaigalas

Script writer and director

Lithuania

Julija Titova

Animation film director

Belorus

Zenonas Tarakevičius

Animated film director

Lithuania

Dalia Matijkienė

Head of Media Department of Vilnius College of Technologies and Design

Lithuania

Lukinyh Natalija

Kino ekspertė, animacijos specialistė, pedagogė, VGIK docentė, dokumentinių filmų režisierė, animacijos festivalių organizatorė, Rusijos Federacijos nusipelnusi kultūros darbuotoja

Russia / Rusija

Biografija:

Gimė Maskvoje. Pagyrimu ji baigė Maskvos valstybinio universiteto Žurnalistikos fakultetą (1979). Ji dirbo „Literaturnaya Gazeta“, laikraščių „Sovetskaya Kultura“ („Kultūra“), „Constellation“ ir „Nezavisimaya Gazeta“ darbuotojų korespondente. Nuo 80-ųjų vidurio aktyviai užsiima animacija. Jis yra daugelio tekstų ir televizijos pasakojimų apie šiuolaikinį kiną ir animaciją autorė (žurnalų „Ekranas“, „Kino menas“, „SK-News“, televizijos programų - „Naujienos“, „Naujasis kinas“, „Kino magija“, „Tuo tarpu“ ir kt.). Ekspertė ir straipsnių apie animaciją autorė enciklopediniam žodynui „Kinas ir kontekstas. 1986–2000 m. ir „Didžioji rusų enciklopedija“.

Ilgus metus ji dalyvavo animacinių filmų ekspertų komisijos darbe Rusijos Goskino (Rusijos Federacijos kultūros ministerija).

Originalių ciklo televizijos programų ir dokumentinių filmų apie animaciją ir kultūrą autorė ir režisierė. Tarptautinių kino festivalių laureatė. Rusijos kino meno akademijos „Nika“ akademikė, FIPRESCI ir ASIFA narė. Atviro Rusijos animacinių filmų festivalio (Suzdalfest) programų direktorė, Rusijos animatorių klubo, nuolat veikiančio ir globojamo Suzdalfest, vadovė.

Vienas iš organizatorių buvo nuo 1990 m., o nuo 1998 iki 2017 m. - KROK tarptautinio animacinių filmų festivalio programų vadovė ir filmų rinkėja. 1998–2007 m - dirbo NVS ir Baltijos šalių kino forumo komandoje animacinių filmų programų kuratoriumi.

Nuo 2015 m. bendradarbiauja su Ramiojo vandenyno tarptautiniu meridianų festivaliu (Vladivostokas) kaip animacinių filmų programų sudarytoja ir kuratorė.

Ji dirbo tarptautinių kino festivalių žiuri komisijoje (Berlyne, Tamperėje, Leipcige, Annecy, Štutgarte, Seule, Zagrebe, Taline, Vilniuje, Rygoje, Minske ir kt.)

Nuo 1998 m. dėsto VGIK, nuo 2009 m. - VGIK Animacijos ir multimedijos fakulteto docente, o nuo 2002 m. - „ŠAR“ mokyklos-studijos dėstytoja. Originaliojo kurso „Pasaulio animacijos antologija“, kuris buvo įtrauktas į pagrindinių universiteto disciplinų skaičių, autorė. Dalyvaudama tarptautiniuose meistriškumo kursuose, ji dėstė Ukrainos, Lietuvos, Estijos, Belgijos, Portugalijos ir Airijos kino mokyklų studentams.

DAVID (DUDU) SHALITA

Animator, Director, Teacher.

ISRAEL

Head of Animation for Animix Festival Tel Aviv Israel

Dudu is Israeli born.

Study Graphic Arts and Music In Israel.

Animation studies in New York (SVA) and Montreal (Sir George Univ.)

Was a Trainee in the NFB Canada.

Doing animation since 1976. Made a lot of Various techniques animation for Israel and companies outside the country.

In the nineties established the biggest animation studio in Israel based on Russian Artists immigrated to the country.

Most of commercial animation of the time was made in this Studio.

During 2000 he is director of Multi screens projects including some of the biggest in the country (Bet Sha'an archeological site , the Jewish Museum in Brooklyn NY etc)

Since 2001 he is the head of animation for Animix festival in Tel Aviv. This is the only animation festival in the country and is well known for its high level presentations of Animation Commix and Caricatures.

Dudu has directed and edited many concerts combining living performers , Musical groups and an Animation Huge screen.

That includes most big orchestras in the country as well as the Israeli Philharmonic.

Dudu is a well appreciated lecturer in any topic connected to animation from techniques, History and artistic applications.

Living in Israel

4 children

4 grandchildren.